Stomatolog Dziecięcy
Nasi doświadczeni lekarze wiedzą, jak istotną rolę odgrywają zęby mleczne na dorosłe życie. Nie tylko mają wpływ na prawidłową kolejność wyżynania się zębów stałych, na ich zdrowie i właściwe uszeregowanie w łukach zębowych, ale również przyczyniają się do zdrowia całego organizmu.
Bardzo ważną rolę w gabinecie stomatologicznym odgrywa wizyta adaptacyjna. To na niej nasi najmłodsi pacjenci zapoznają się i oswajają z gabinetem oraz specjalistycznymi urządzeniami. Fotel służy jako winda, lampa jest słoneczkiem, a ślinociąg trąbą słonia, któremu bardzo chce się pić. W zabawny i sympatyczny sposób opowiadamy o rzeczach, które służą nam do późniejszego leczenia. Na pierwszej wizycie lekarz zademonstruje techniki prawidłowego dbania o higienę zębów.
Kiedy powinna się odbyć pierwsza wizyta adaptacyjna?
Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej zaleca, że najlepszym czasem na pierwszą wizytę adaptacyjną jest okres między 6 a 12 miesiącem życia dziecka. Dokładnie wtedy, kiedy pojawia się pierwszy ząb.
Nieleczone zęby mleczne mogą znacząco wpłynąć na jakość zębów stałych. To one utrzymują miejsce i wskazują kierunek wyrastania swoich następców. Przedwczesna ich utrata może być przyczyną zaburzenia zgryzu i doprowadzić do wad, które wymagają leczenia ortodontycznego. Nieleczona próchnica mleczaków może przenieść się na zęby stałe, dlatego tak ważna jest właściwa higiena jamy ustnej już od czasu pojawienia się pierwszych zębów mlecznych.
i powierzyć opiekę nad dzieckiem?
Sami jesteśmy rodzicami i przez to wiemy jak wrażliwe są dzieci i jak przeżywają każdą wizytę w gabinecie stomatologicznym. Nasz stomatolog dziecięcy od początku wizyty zadba o przyjazną atmosferę podczas całej wizyty.
Leczenie w znieczuleniu komputerowym
Wykonujemy pełen zakres leczenia u naszych najmłodszych pacjentów. Mamy możliwość wykonania znieczulenia komputerowego, the Wand, które w łagodny i skuteczny sposób podaje płyn znieczulający. Dodatkowo na powierzchnię śluzówki wcieramy żel, który niweluje samo uczucie ukłucia i związany z nim ból.
Nasz przyjazny stomatolog dziecięcy zastosuje niewielkie urządzenie które składa się z komputera oraz wężyka z końcówką przypominająca patyczek. W patyczku ukryta jest niewielka, cienka igła, którą lekarz delikatnie przykłada do miejsca podania znieczulenia, co sprawia że nasz młody pacjent nie odczuwa żadnego bólu podczas leczenia.
Stomatologia Dziecięca - najczęściej zadawane pytania
Pytanie: Czy zęby mleczne warto leczyć?
Odpowiedź: Przedwcześnie utracone zęby mleczne mogą być przyczyną powstawania wad zgryzu, próchnicy i chorób przyzębia. Próchnica w uzębieniu mlecznym może rozwijać się znacznie szybciej, niż w zębach stałych. Nieodpowiednia higiena i nieleczenie zębów mlecznych często negatywnie wpływa na całokształt uzębienia i organizmu dziecka w przyszłości.
Pytanie: Jak dbać o zęby w czasie leczenia ortodontycznego?
Odpowiedź: W aparacie ortodontycznym zęby należy myć po każdym posiłku. Używa się w tym celu specjalnych szczoteczek do zębów, szczoteczek międzyzębowych oraz nici dentystycznych. pacjentom dajemy specjalny wosk, który przynosi ulgę przy otarciach śluzówki. Zalecamy ograniczanie spożywania pokarmów obklejających zęby i zamki aparatu ortodontycznego takich jak: guma do żucia, toffi, żelki oraz pokarmów twardych: orzeszki.
na czele zespołu Stoi stomatolog dziecięcy | implantolog Dr n. med Marcin Kotowski.