Leczenie Bruksizmu

Zaciskanie i zgrzytanie zębami w wyniku nadmiernej aktywności mięśni żwaczy lub/i napinanie mięśni żucia lub ruchy boczne żuchwy bez kontaktów zębowych – tym charakteryzuje się bruksizm. Występuje on w dwóch postaciach – w czasie snu i w stanie czuwania.

Skuteczne LECZENIE BRUKSIZMU

Najczęstsze objawy bruksizmu to ból mięśni żucia i stawów skroniowo-żuchwowych a także patologiczne starcie zębów, bóle głowy, pęknięcie szkliwa czy odsłonięte szyjki zębowe.

Dokładny wywiad z pacjentem na temat stylu jego życia, przebytych chorób i innych niepokojących dolegliwości jest jedną z podstaw postawienia diagnozy występowania bruksizmu.

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie bruksizmu w Naszej Klinice?

Leczenie bruksizmu – bruksizm

Dokładnie badamy mięśnie żucia i jeżeli pacjent odczuwa ból podczas takiego badania, a lekarz wyczuje nieprawidłowy przyrost mięśni w okolicy żuchwy oraz zauważy białe linie na policzkach, najprawdopodobniej mamy do czynienia z bruksizmem. Pacjent może również wymagać specjalistycznej terapii, rozpoczynamy wówczas leczenie ortodontyczne.

najczęściej zadawane pytania

Pytanie: Co to jest nakładka miopatyczna?

Odpowiedź: Jest to przezroczysta nakładka na zęby górne i dolne, indywidualnie zaprojektowana na podstawie wycisków zębów górnych i dolnych. Zmniejsza nacisk na zęby oraz rozluźnia mięśnie.

Pytanie: Czy nakładka BruxChecker® powoduje dyskomfort w trakcie użytkowania w nocy?

Odpowiedź: Nie. Nakładka BruxChecker®, ze względu na swoją niewielką grubość (0,1 mm) jest praktycznie niewyczuwalna przez użytkowników i nie powinna mieć wpływu na stopień nasilenia aktywności parafunkcjonalnej.

stomatologia dziecięca